SmaXel

Galvo-frakční ultrapulsní CO2 laser


Oblasti uplatnění

Dermatologické zákroky

Estetické zákroky

Dentální chirurgie

ORL ( uvulopalatoplastika )

Gynekologie ( vaginální rejuvenace )


CO2 laserová chirurgie

Základními obličejovými indikacemi pro zákrok galvo-frakčním CO2 laserem jsou vrásky, jizvy po akné, keratóza, zpevnění / vypnutí povislé kůže, zlepšení celkové textury, sjednocení tónu, depigmentace a zmenšení velikosti pórů.

CO2 laserový resurfacing

SmaXel CO2 laser je ideálním řešením pro vypnutí kůže a odstranění vrásek díky nejnovější, tzv. ultrapulsní technologii. Tzv. ultrapulsní laserový puls má délka pulsu kratší než tzv. TRT ( termální relaxační doba tkáně ). Tato charakteristika zajišťuje, že tepelné působení aplikovaná laserové energie zůstane přesně lokalizované na místo zákroku a nebude difundovat do okolí ( což u jiných CO2 laserů následně způsobuje nadměrné začervenání, vznik erytému a edému ). 


Přesný galvo-frakční skener laseru SmaXel zajišťuje distribuci laserových paprsků ( bodů ) s přesností desetiny milimetru. Uživatel může manuálně nebo prostřednictvím volby dané indikace v přehledném menu přístroje přesně nastavit množství parametrů skenované plochy daného zákroku:

velikost ( až 20mm ) - tvar ( kruh, pravoúhelník linka, trojúhelník ), hustota frakčních bodů ( 0-100% pokyrtí ) - způsob pokrytí dané plochy frakčními body ( po řádcích, po úhlopříčce, ale také náhodně, čímž nedochází k nadměrné tepelné vlně ) - počet frakčních bodů v jednom místě ( v každém bodě skenu může být individuální paprsek aplikován 1 až 5 krát, to vše během jednoho skenu ) - perioda opakování ( manuální stisknutím ovládacího pedálu nebo automatické opakování s různou délkou prodlevy 0 - 2,5sec ).

Laserový resurfacing SmaXel laserem je pro klienta bezpečný, s minimální rekonvalescencí, s minimálními vedlejšími efekty ( edém, erytém ) a s maximálním klinickým efektem právě díky ultrapulsní technologii s délkou pulsu kratší než TRT a přesné geometrii distribuce frakčních bodů galvo-frakčního skeneru.


Tradiční CO2 laserové zákroky

Kromě ultrapulsního módu pracuje SmaXel s celou sadou dalších pulsních módů: pulsním, superpulsním a kontiunuálním, které se využívají pro záíkroky prováděné tzv. laseerovými skjlapely s ohniskovou vzdáleností 50 a 100mm. Můžeme tak efektivně a bezpečně ošetřit celou škálu benigních kožních lézí, např. bradavice, fibromy, seborhoická keratóza, genitální papilom,y, kelodidní jizvy, xantalasmata ad.

Kromě toho může být SmaXel s příslušným nástavcem efektivně využit pro dentální chirurgii, ORL a gynekologické indikace.


Ultrapulsní CO2 laser vs ErYAG laser

U dřívějších generací laserů byla vyšší šetrnost a bezpečnost zákroků mnohdy na straně erbiových ( ErYAG ) laserů. S novou generací tzv. ultrapulsních laserů s galvo-frakčním skenerem se ale situace výrazně změnila. Tyto nové CO2 lasery ( SmaXel ) mají všechny charakteristiky a vlastnosti jako ErYAG lasery a navíc mají velmi podstatné vlastnosti, které ErYAG lasery nikdy neměly: jsou ablativní, tj. mají tepelný efekt zákroku ( = stimulace kolagenu = redukce vrásek ) a hemostatické působení ( zákrok CO2 laserem nekrvácí ani nemokvá - krevní a mízní kapiláry jsou CO2 laserem automaticky uzavírány ). Nejnovějším jednoznačným základem pomyslné pyramidy přístrojového vybavení estetického centra je tak jednoznačne galvo-frakční CO2 ultrapulsní laser.  


Chci vědět víc: