Co je Plaxpot VEGAPLAX plasma? 

Celosvětově první patentovaný lékařský přístroj, který skutečnou plasmu generuje bezpečně, vlastním patentovaným mechanismem - nikoliv pouze jednoduchým vysokonapěťovým výbojem do tkáně, jak je tomu u podobných přístrojů. Přístroj obsahuje skutečný plasma generátor.

Vysoká energie aplikační koncovky působí na atmosférický dusík a vytváří fokusovanou plasmu ve vzdálenosti od tkáně < 1mm, která sublimuje povrchovou vrstvu tkáně, liftuje a zpevňuje ji. Je to nechirurgická procedura, bez injekcí a bez řezů, s dlouhodobě přetrvávajícími výsledky, vyznačující se bezpečností, přesností, jednoduchostí a rychlostí provedení.

Plasma je formována ionizací atmosférického plynu a vytváří zahuštění, zkrácení, vypnutí a zahuštění kolagenních vláken, které vede k liftingovému efektu povrchu pleti.

Rozdílné působení

Plaxpot VEGAPLAX plasma má mnohem menší riziko spálení a jizvení díky svému rovnoměrnému působení na povrchu pleti. To je rozdíl od běžného elektrického výboje, jehož akční rádius je velmi úzký a má hlubokou penetraci do tkáně znemožňující získat rovnoměrné výsledky.


Obecný vysokonapěťový výboj 

Ostatní přístroje, které se mnohdy také prezentují  jako "plasma" :

Vysokonapěťový generátor zde přivádí vysoké napětí přímo na kůži.

Tento způsob je nevhodný vzhledem k riziku pigmentačních změn, popálenin i jizev.

Plaxpot VEGAPLAX plasma výboj

Vysoké napětí není aplikováno na kůži, ale je od ní izolováno dielektrickým materiálem, který generuje plasmu, zkoncentruje ji a kontrolovaně přivede na tkáň. Vzniká tak mnohem menší riziko pozákrokových pigmentačních změn a jizvení, mj. i díky aplikaci energie na větší plochu rovnoměrným způsobem.


Nejčastější Plaxpot VEGAPLAX plasma výkony

Nechirurgická blepharosplatika ( obnova dolního víčka s váčky i horního víčka s nadbytkem kůže ) - Odstranění vrásek - Lifting obličeje a krku - Akné ( aktivní i jizvy ) - Korekce jizev a strií - Kuřácké linky a odstranění jizev - Kožní výrůstky - Věkem a sluncem dané skvrny - Pigmentace - Váčky pod očima - Regenerace a rejuvenace pleti

Čím se vyznačují plasma výkony?

Méně komplikací - Bez anestezie - Rychlá rekonvalescence - Náklady pod kontrolou

Plaxpot VEGAPLAX vs CO2 laser

Plaxpot VEGAPLAX představuje nejbližší možnou náhradu CO2 laseru, má obdobné ovládání pulsních chrakteristik jako ultrapulsní CO2 laser. Způsob interakce plasmy a biologické tkáně je rozdílný v porovnání s interakcí laseru. Plaxpot plasma zachovává vitalitu tkáně v mnohem vyšší míře než jiné tightening a rejuvenační metody.

Laser vysílá na tkáň fotony, ty se mění pouze v teplo. Plasma vysílá do tkáně energii prostřednictvím iontů, které na ni působí komplexněji. Průnikem do tkáně mění její vlastnosti a propustnost - například pro aktivní látky ( výživa, hydratace ad. ). Plasma působí superficiálně, i proto je riziko nepříznivých změn tkáně ( např. jizev ) zanedbatelné.

Plaxpot VEGAPLAX vs radiofrekvence

Ačkoliv má např. radiofrekvence hlubší průnik do tkáně než plasma, je efektivita plasmy větší díky principu působení fokusované plasmy, kterým je sublimace a vypnutí.

Chci vědět víc: