Veer UTC

Veer UTC

Efektivní řešení odstranění drobných žilek

Principem nové metody s nejvyšším standardem FDA certifikace (K083352) vyvinuté specificky pro potřeby lékařské péče, je aplikace kontrolované dávka vysokofrekvenční energie vyvolávající efekt tzv. ohmické unipolární termolýzy nebo termokoagulace označované také jako UTC ( Unipolar Thermo Coagulation ). Díky tomuto tepelnému efektu dochází ke koagulaci ( zatavení ) nežádoucích žilek bez poškození okolní tkáně. Právě FDA certifikace dala metodě důvěryhodnost, jakou si zaslouží.

Veer UTC představuje nástroj na odstranění nežádoucích drobných žilek na obličeji, nohou a dalších partiích těla s bezprostředním a trvalým výsledkem bez vedlejších nepříznivých komplikací mnohdy spojených s použitím laserů nebo IPL, se kterými nemá metoda Veer nic společného. Využití laserů, IPL, stejně tak i elektrokoagulace nebo sklerotizace je spojeno s vyšším rizikem vzniku popálenin, s bolestivostí zákroku, s potřebou povrchové anestezie, s nepohodlím a zvýšeným rizikem vzniku jizev a pigmentačních změn.

Jak probíhá zákrok?

Vysokofrekvenční ohmická unipolární termokoagulace Veer UTC je unikátní technologie, která používá izolované jednorázové sterilní mikrojehličky tenké pouhou desetinu milimetru k selektivní aplikaci energie do okolí nežádoucí žilky. Tím dojde k zastavení mikroprůtoku krve v této žilce a k jejímu významnému omezení nebo eliminaci zatavením. Díky izolovaným bokům mikrojehličky neuniká energie nežádoucím způsobem do okolní tkáně. Efektivně je možné se zbavit drobných žilek, které nejsou jinak odstranitelné ( např. mikro-skleroterapií ) pro svoji tenkost. Typickým příkladem jsou žilky na nosních křídlech nebo v okolí kotníků. To vše bez rizika poškození epidermis nebo okolní tkáně.

Jedna aplikace trvá zhruba 10-15 minut, během kterých je možné ošetřit s viditelným efektem délku drobných žilek až 50cm "vytečkováním" technologií Veer UTC přibližně po každém 1,5 mm. Klient se může prakticky bezprostředně vrátit ke svým běžným každodenním aktivitám.

Charakteristickým projevem po zákroku je vymizení žilek, mírné začervenání, případně vznik drobných pupínků přecházejících v drobné stroupky podobné škrábnutí, které samovolně mizí během krátké doby. Mnohdy po zákroku není na kůži žádný nežádoucí projev.

Různé typy žilek mohou vyžadovat různé techniky aplikace: modelově u přímé, lineární žilky je aplikace prováděna subepidermálně podél žilky s minimální invazivitou pronikající doslova nejpovrchnější vrstvou kůže, nepropichující danou žilku. Efekt zákroku je okamžitý.

Pocity spojené se zákrokem Veer klienti nejčastěji přirovnávají k pocitu "teplého drobného píchnutí". Po zákroku je doporučeno se několik dní vyhnout přímému slunci v místě zákroku a použít krém s vysokým ochranným faktorem. Technologie Veer UTC se nepoužívá na kůži po použití samoopalovacích prostředků.

Chcete vědět více? Jsme to pro Vás, kontaktujte nás.

Podmínky zpracování odeslaných údajů ( GDPR ) najdete zde.